Адаптація до нових реалій навчання
Життя - це картина.
Батьки дають полотно,
Доля-рамку, оточення – фарбу,
А малювати потрібно самому…
Через карантин батьки, діти і педагогічні працівники опинились у полоні своїх комфортних домівок. На жаль, одразу ми не були готові до такого швидкого розвитку подій.
Дистанційне навчання лише з першого погляду здається легким. Багато хто думає, що вчителі сидять вдома перед екранами ґаджетів та розповідають уроки і зрідка щось показують. Насправді, це величезна робота, яка забирає стільки ж часу та сил, як і підготовка до звичайного офлайн заняття. Продумати тему, завдання, скласти тести, підібрати ілюстрації, перевірити виконану роботу – і це лише вершина айсберга.
Для педагогічного колективу та учнів дистанційна форма навчання – справа нова. Впровадження елементів дистанційної форми навчання є необхідною умовою для досягнення сучасного рівня якості освіти на час карантину.
Навчання онлайн неможливе без вміння концентруватися. Із цим у сучасних людей проблема: велика кількість факторів, що відволікають, месенджери, соцмережі, кліпове мислення, врешті решт.
Для кращого фокусування є чудова методика, яку радить американська професорка Барбари Оуклі, авторка супер популярного курсу Learning how to learn – "метод помідору".
Суть методики полягає у повному фокусуванні на короткий проміжок часу. Ставимо таймер і 25 хвилин приділяємо цілковитому зануренню в навчання, потім 5 хвилин відпочиваємо. Це якраз під силу дитині, і сама думка про те, що прямо зараз попрацювати треба 25 хвилин, а не скажімо, годину, звучить набагато привабливіше.
Вмовляти дитину прочитати підручник, коли є купа онлайн курсів, експлейнерів, лекцій та відеоуроків – річ не просто марна, а інколи й навіть шкідлива. Ну справді, мотивацію до навчання треба підтримувати, а не гасити. На YouTube є безліч науково-популярних відео, виступів популяризаторів науки та онлайн курсів.
Звісно, чим молодша дитина, тим складніше їй навчатись дистанційно – для цього просто не вистачає психологічної готовності та рівня мотивації. "Буду вчити англійську, бо це дозволить мені конкурувати на глобальному ринку праці", – ваші восьмирічні син чи донька 100% так не думають.
На щастя, є кілька справді класних сервісів для вивчення англійської мови, що чудово підійдуть для учнів початкової школи. Вони цікаві, інтерактивні, зі зручним та дружнім інтерфейсом: Duolingo - безкоштовний і дуже зручний сервіс для вивчення англійської мови з нуля. Чудово підходить для дітей молодшого віку, бо тут тобі й інтерактив, і цікаві завдання, і дуже симпатичне совеня, що завжди поруч і допомагає в навчанні (спілкування, пам'ятаєте?).
Lingualeo популярний в усьому світі й має вже понад 20 млн користувачів. Величезний вибір тестових завдань, відео та аудіо матеріалів, інтерактивних вправ – і все це у форматі гри з милим левеням.
Психолог Олена Баннікова