Новини проекту
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 7 чоловік

Корекція надмірної впертості підлітка

Дата: 19 жовтня 2022 о 11:23, Оновлено 21 жовтня 2022 о 10:17

Корекція надмірної впертості підлітків

Рекомендації батькам

Підлітковий та юнацький відк дітей - це час докорінних змін у свідомості та поведінці батьків. У стосунках зростає конфліктність - це сигнали того, що зрушення в психіці підлітка вже відбулися, а позиція батьків щодо сімейного виховання залишилась тією самою. Виховні впливи, які були ефективними в дитинстві, вже втратили свою силу. Батькам негайно потрібно змінювати свою позицію, інакше ви гальмуєте, штучно стримуєте розвиток дітей, а не сприяєте йому, хоча і мрієте бачити свою сина чи доньку дорослими і самостійними (а самі мемоволі повертаєте їх у дитинство).

Пам'ятайте: що гостріша криза у стосунках з дитиною, то бурхливіше і швидше відбувається її розвиток. Так вона швидше стане дорослою, самостійною, відповідальнлю. Наберіться терпіння! Усі складнощі - тимчасові.

Зміна позиції батьків передбачає:

  1. Визначення ними "почуття дорослості" (новоутворення в психіці підлітка) за зміцнення його щоденними "підкріпленнями"! "Який ти вже у нас дорослий!", "Нарешті ми можемо поговорити на рівних!", "Ти доросла - тому вирішувати тобі!", "Тату, яка у нас вже доросла донька!".
  2. Невпинну передачу відповідальності за дедалі бурхливий потук подій дитячого життя: подумайте і запишіть все сьогодні, за що віднині відповідає підліток. куди ви більше не будете втручатися (що вдягати, взувати, коли і що їсти, коли і як прибирати власну кімнату, зачісувати волосся, чим прикрашати себе тощо).
  3. Не нав'язування готових рішень у різних життєвих ситуаціях, а постійне стимулювання, спонукання дітей до власних рішень: "А як думаєш ти?", "Мені цікава твоя думка", "Я знаю, ти вже достатньо дорослий, щоб приймати виваженні рішення". У підлітковому віці, ми батьки, можемо тільки радіти, а вирішувати мають самі діти. Якщо ж ви і далі намагаєтеся впливати на свою дитину, як і раніше, з авторитарної (суворої, вимогливої) позиції, "силовими методами", вимагаючи тільки слухняності, покірності, - отже ви вчите дитину тільки підкорятися, а не мати власної думки і відстоювати її. Визаохочуєте надмірну залежність від вас і не як не сприяєте розвитку здорової свідомості. Ви ставитесь до дітей як до своєї власності, а не до людини, яка амє право рости і ставати незалежною, впевненою, бути собою. Наслідки такого виховання: брак впевненості в собі, низька самооцінка, несамостійність, безвідповідальність, залежна поведінка, страх перед труднощаим, авторитетами, надмірна сприятливість до будь-якого впливу.
  4. Зняття дріб'язкової опіки в питаннях, із якими дитина вже цілком може впоратися сама. Гіперопіка теж призводить до невпевненості в собі, безвідповідальності, безпорядності (адже своїми діями ви на кожному кроці ніби втлумачуєте: "Ти до ладу сама не зробиш...").Найефективніший стіль виховання - демократичний, у якому встановлюються рівноправні, довірчі стосунки між батьками, дітьми.
  5. Намагайтеся якомога менше читати моралі. установлювати заборони, давати вказівки, карати, тиснути. Натомість краще виявляти спокій, терпіння, поблажливість. Навіть ціною деяких компромісів усіма силами душі старайтеся зберігати довірчі стосунки з дитиною підліткового юнацького віку. Запам'ятайте це співвідношення - 1:7. Для нормального розвитку здорової історії на 1 заборону має припадати 7 дозволів; на 1 покарання - 7 схвалень, заохочень; на 1 негативну емоцію - 7 позитивних. Щоразу, коли виникають суперечки, не висловлюйте своєї позиції, доки не покажете дитині, що розділяєте її думку: "Ти хочеш витягнути нові джинси, тому що тобі їх вчора подарували?" Але спробуйте в цю фразу вкласти повагу і зацікавленість, а не іронію чи осуд.

І тільки тоді, коли дитина відчує, що ви його зрозуміли і не засуджуєте, переходьте до вткладу своєї позиції : "Я згодна, що обнову хочеться вдягнути одразу, але на вулиці зимно. Я хвилююся за твоє здоров'я. Що нам робити?"

Хояби що відповів підліток - не суперечте йому, доки не сформулюєте його думку і не отримаєте підтвердження, що ви його правильно зрозуміли. Отже, перед кожним своїм висловлюванням спочатку з повагою і зацікавленістю відтворюйте позицію дитини.

Можливо вам вдасться знайти компроміс (наприклад, під легкі джинси вдягти колготи чи під благеньку кофтину - майку), а можливо і ні. Але своїм ставленням до розбіжностей у поглядах ви можете навчити дитину прислухатися до чужої думки, не втрачаючи водночас своєї: "Я поважаю твій вибір, хоча і не поділяю його". Це допоможе дитині не сприймати інакшу точку зору як загрозу своєму виживанню.

Уважно придивляйтеся до дитини, аналізуйте, що самек викликає в неї активний опір, змушує надто наполегливо відстоювати свою позицію. Найімовірніше , це самоблокування вами задоволення найнагальнішої потреби підлітка - визнання його дорослості, самостійності.

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.