ЧИТАТИ КОРИСНО

Date: 12 травня 2021 о 10:01, Refreshed 12 травня 2021 о 10:12

Все блідне перед книжками.
(А. Чехов)

Батьки власним прикладом здатні показати дітям, що читання це цікаве заняття. Дивлячись на них, дитина може полюбити книги так само, як любить їх її сім'я. Якщо ж дорослі нехтують читанням, то зазвичай і дитина не буде виявляти інтересу до паперового видання. З раннього віку потрібно читати дитині, розглядати картинки і показувати натхненне ставлення до книги, щоб дитина розуміла - це цікаве заняття. Важливо обговорювати прочитану книгу, ставити питання, розмірковувати – це дійсно зближує членів сім'ї, робить їх згуртованими, формує довіру.

Психологи відмічають велику користь читання. В цьому процесі у людини розвивається уява, покращується пам'ять і зорове сприйняття, це чудове тренування мозку. Якщо навчитися вибирати книги, то завдяки читанню ви:

1. Порозумнішаєте – читання стимулює розумову діяльність, підвищує здатність до навчання.

2. Постійно оновлюватимете власні знання і під час розмови ви достойно проявите себе, вам простіше буде сформулювати власні думки в письмовому вигляді.

3. Навчитеся бути наодинці, це допоможе побороти одну з найголовніших проблем людства, про яку говорив французький математик Блез Паскаль, усе нещастя людей від того, що вони не здатні спокійно сидіти у своїй кімнаті.

4. Звикнете безпосередньо переймати досвід. Підживлені чиєюсь мудрістю ви радо відправитеся в подорож разом із героями книги, це означає, що ви гарантовано отримаєте безпосередній досвід у реальному світі.

5. Навчитеся концентруватись. Завдяки читанню ви станете спокійнішими та більш терплячими, навчитеся зосереджуватися на одній єдиній речі протягом довгого періоду часу.

6. Зрозумієте переваги стратегічної ізоляції. «Нам необхідне відчуження, щоб не втратити глузд у цій культурі» - Теренс Кемп Маккена. Якщо хочете, щоб оточення вас поважало, немає кращого варіанту стратегічної ізоляції, аніж книги. Вони рятують від натовпу.

7. Звикнете говорити правду. Найважливіші таємниці, як зазначив американський філософ Лео Штраус, найчастіше приховані саме у книгах. Книги дають можливість поширювати власні ідеї.

Надзвичайно корисно читати перед сном. Ми всі знаємо, що сон буде кращим, якщо перед тим скоротити час користування різними гаджетами. Лікарі рекомендують щоденне читання як заспокійливий ритуал. Це чудовий спосіб позбутися тривоги та стресу, отриманого протягом дня. Доведено: читання перед сном гарантує спокійніший нічний сон.

Практичний психолог Олена Баннікова