Чорнобиль: 35 років пам’яті

На Чорнобиль журавлі летіли,
З вирію вертались навесні,
Як сніжниця попелище біле
Розвівалось в рідній стороні.

Там згоріли гнізда і гніздечка,
Поржавіла хвоя і трава,
Журавлина крихітна вервечка
Напиналась, наче тятева.

Не було ні стогону, ні крику,
Тільки пошум виморених крил.
Журавлі несли печаль велику,
Наче тінь невидимих могил.

Не спинились птиці на кордоні,
Де всякає атом у пісок.
І дивився батько з-під долоні,
І ридала мати в небеса.

Д.Павличко

26 квітня 2021 року виповнилось 35 років з дня однієї з найстрашніших катастроф в історії людства — аварії на Чорнобильській атомній електростанції. Минуть ще роки й десятиліття, а цей трагічний день і далі хвилюватиме людей. Чорнобильське лихоліття залишиться навіки в пам’яті тих, хто пройшов горнило Чорнобиля. Наш земний уклін, наша довічна вдячність усім, хто взяв участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, відроджував і продовжує відроджувати до нового життя обпалену радіацією землю. Священна пам’ять про всенародний подвиг ніколи не зітреться зі сторінок історії, не згасне у віках.

У філії ОЗ « Вишнівський НВК « ЗОШ І-ІІІ ступенів-ДНЗ»- Бережецький НВК « ЗОШ І-ІІ ступенів-ДНЗ»»були проведені виховні заходи, присвячені вшануванню пам’яті ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС. Педагог-організатор Олена Володимирівна Богомаз за участі учнів 8 класу підготували відеопрезентацію « Чорнобиль – пам’ять України», « На Чорнобиль журавлі летіли», під час якої у доступній формі було розказано про міста Прип’ять та Чорнобиль, які через трагічну подію 1986 року стали відомими на весь світ.  Про страшне екологічне лихо, про 30-кілометрову зону відчуження, про «рудий ліс», про героїв-ліквідаторів діти почули від класних керівників: Марії Вікторівни, Олени Іванівни, Ольги Степанівни та Олени Володимирівни під час години спілкування « Біль і трагедія українського народу» (6-7 класи) та у літературно-екологічній експедиції      « Хай не повториться більше ніколи  лихо»( 5, 8 класи). У 9 класі Оксана Петрівна ( класний керівник) провела годину спілкування « На Чорнобиль журавлі летять», переглянули документальний фільм « За годину до вибуху».

Бібліотекар Ірина Леонтіївна Васильчук у  шкільній бібліотеці провела виховну годину « Дзвони Чорнобиля стогоном будять, щоб від нещастя весь світ вберегти» та організувала тематичну виставку художньої та історичної літератури   « А думалось, що атом той слухняний».

Класоводи 1-4 класів: Світлана Петрівна, Олена Федорівна, Валентина Василівна, Марія Іванівна, провели виховні години на тему « Слава і шана ліквідаторам аварії на Чорнобильській АЕС». Діти переглянули тематичне відео. Учням розповідали про мирний атом. За збігом негативних обставин на Чорнобильській АЕС щось пішло не так і сталася велика катастрофа, де мирний атом став смертельним. Люди, які боролися з наслідками аварії, були і залишаються героями, які ціною власного життя рятували інших людей.

Хвилиною мовчання 26 квітня 0 12 год вшанували пам’ять  всіх тих, хто не вагаючись віддав своє життя за майбутнє мільйонів людей.

Метою цих заходів було донесення до свідомості учнів масштабів чорнобильської катастрофи, прищеплення любові до рідного краю, виховання почуття співчутливості, критичного ставлення до історичних подій.