КОЛЯДА У ХАТУ - НА ВЕСЬ РІК ЩАСТЯ БАГАТО

Date: 28 січня 2022 о 12:26, Refreshed 31 січня 2022 о 08:53

З Різдвом Христовим всіх Вас вітаєм!
Щастя, здоров’я усім бажаєм!
Хай добра Воля у вас гостює, Хліба ніколи хай не бракує.

Найбільш популярним й очікуваним у народі є зимовий цикл свят. За давньою традицією різдвяний цикл свят тісно пов’язаний з колядуванням. Як твердять фольклористи, колядувати можна, починаючи від Святвечора – 6 січня – аж до 15 лютого, тобто до свята Стрітення.

І знов Різдво! Одне з найсвітліших та найкрасивіших християнських свят, яке приходить у світлі зірок, у сяйві свічок та в супроводі щирої колядки. Різдво – це улюблене свято, до якого готуємось завжди радісно та натхненно.
   Коляда прийшла і у Бережецьку гімназію.

Розпочалося свято виконанням колядки «Добрий вечір тобі, пане господарю».  Душевно і мелодійно співав весь колектив, усі присутні. Цей спів линув коридорами школи, заходив до  кожного класу, проникав у кожну частинку освітнього закладу.

Юні артисти впродовж святкового дійства співали колядки та щедрівки. Разом з цим показали сцену з життя української родини напередодні Різдва. Так , роль господині майстерно зіграла учениця 8  класу Анастасія Хаїнська, роль господаря –Владислав Скрипник, тим самим назавжди полонивши серця своїх прихильників – глядачів.
    Із захопленням глядачі сприйняли сцену « Коза». Коза – уособлювала родючість, життєдайну силу. Водячи Козу на Різдво ( в деяких місцевостях під час щедрування) від господи до господи, наші предки намагалися не тільки заворожити врожай на майбутній рік, а й відродити (разом з народженням нового року) добру енергію для цілого роду. Головними героями цієї сцени були: Коза( Максим Тарасюк), Циган( Станіслав Римша), Чортик (Артур Колпаков), лікар (Юлія Шевчук), колядники ( Ольга Вовк, Анастасія Король).

У виконанні гуртка « Дзвіночок» на високому вокальному рівні прозвучали  колядка « Хай Ісус мале дитя», щедрівка « Ой, чи є, чи нема». Діти недільної школи виконали пісню « Тихо мерехтять на небі зорі». У виконанні Цьось Соломії, Цьось Софії та Вовк Ольги прозвучала колядка « Ген, високо, в синім небі». Дівчата 8-9 класів заспівали колядку « Нова радість стала», а учні 6 класу – щедрівку « Ой сивая та і зозуленька». Веселі щедрування доповнювали та підкреслювали сюжетну лінію всієї вистави.

У святково прибраній залі лунали привітання, побажання добра, благополуччя і миру.

Свято відзначили оригінальністю сценарію, влучним підбором та грою акторів, вдалим музичним наповненням.

Адміністрація гімназії щиро дякує колядникам, педагогу-організатору, класним керівникам за яскравий виступ, за колядки зі щирими побажаннями здоров’я, добробуту та процвітання.

Такий захід – гарна нагода віддати шану народним традиціям та продемонструвати знання звичаїв, пов’язаних зі святкуванням Різдва Христового.

Христос народився! Славімо його!